Złośliwe witryny przez lata atakowały tysiące użytkowników iPhone'ów
3 września 2019, 08:14Specjaliści z google'owskiego Project Zero poinformowali o znalezieniu licznych złośliwych witryn, które atakują użytkowników iPhone'ów wykorzystując w tym celu nieznane wcześniej dziury. Wiadomo, że witryny te działają od co najmniej 2 lat i każdego tygodnia są odwiedzane tysiące razy
OSDL: będzie MS Office dla Linuksa
18 sierpnia 2006, 11:10Szef Open Source Development Lab (OSDL) uważa, że w ciągu kilku najbliższych lat Microsoft zaprezentuje wersję pakietu MS Office dla Linuksa. Zrobili tak kiedyś dla systemów Apple'a, zrobią to dla Linuksa – stwierdził Stuart Cohen.
Tysiące dolarów za informacje o lukach
10 stycznia 2007, 10:42Firma iDefense oferuje 8000 dolarów za informacje o lukach, które mogą zostać wykorzystane do zdalnego ataku na system Windows Vista i przeglądarkę Internet Explorer 7. Ponadto dodatkowe 4000 dolarów zostaną wypłacone za zaprezentowanie działającego prototypowego kodu, wykorzystującego luki.
Poszukiwania najbardziej wartościowych dyskutantów
21 lipca 2007, 10:26Specjaliści z Cornell University i Microsoft Research stworzyli oprogramowania, które identyfikuje najważniejsze osoby w serwisach społecznościowych i na grupach dyskusyjnych. Analizuje ono zależności łączące tysiące wiadomości pozostawianych w takich serwisach przez ich członków i na tej podstawie wyłania kluczowe osoby.
Google pokonał Microsoft
6 stycznia 2009, 20:01Spam jest uważany za jedną z największych plag Internetu i nic nie wskazuje na to, byśmy w najbliższym czasie mieli jakiekolwiek szanse, by się go pozbyć. O pomysłowości spamerów najlepiej świadczą błyskawiczne zmiany na przygotowywanej przez Spamhaus.org liście domen "najbardziej przyjaznych spamowi".
Krytyczny błąd w Internet Explorerze?
23 listopada 2009, 11:33W ostatni piątek na jednym z forów internetowych pojawił się post zatytułowany "IE7", który zawierał kilka linijek kodu HTML. Autor zamieścił go bez komentarza, jednak wygląda na to, że mamy do czynienia z nieznanym dotychczas poważnym błędem w Internet Explorerze.
Apple produkuje najwięcej... dziur
22 lipca 2010, 13:07Z danych firmy Secunia wynika, że Apple zostało światowym liderem pod względem liczby dziur w firmowym oprogramowaniu. Koncern Jobsa wyprzedził pod tym względem dotychczasowego lidera - Oracle'a.
Miliard dolarów za wybranie Microsoftu
8 marca 2011, 10:20Serwis Bloomberg Businessweek dowiedział się, że Nokia otrzyma od Microsoftu miliard dolarów za promocję i rozwijanie smartfonów z systemem Windows. Fińska firma będzie co prawda płaciła koncernowi z Redmond za każdą kopię WP7, ale wydatki te bez najmniejszego problemu pokryje dzięki oszczędnościom związanym z redukcją własnego budżetu badawczo-rozwojowego
Microsoft pomoże developerom dla Kinecta
22 listopada 2011, 19:55Microsoft ma zamiar pomóc developerom w produkcji różnego typu oprogramowania dla Kinecta
Tablet poróżni Microsoft z partnerami?
7 sierpnia 2012, 08:18Gdy Microsoft po raz pierwszy zaprezentował tablet Surface, wielu obserwatorów rynku nie kryło zaskoczenia. Urządzenie z Redmond będzie przecież bezpośrednio konkurowało nie tylko z iPadem czy tabletami z Androidem, ale również z produktami partnerów Microsoftu.

